Maglódi Vermesy Péter Általános Iskola

Iskolagaléria 2014

és Alapfokú Művészeti Iskola

Iskolagaléria 2014

Ballagás, 2014.

Búcsúznak a nyolcadik osztályos tanulók.

Iskolagaléria 2014

A kiállítást a magyar kultúra napján nyitottuk meg

Iskolagaléria 2014

Iskolagaléria 2014

 

BEIRATKOZÁS

Tájékoztató a 2016/2017. tanévben tanköteles gyermekek szülei részére
Szeretettel várjuk a leendő elsős gyerekeket az iskolaközösségünkbe!

Iskolánk vezetősége tájékoztató szülői értekezletet tart az érdeklődő szülőknek.
Ideje: 2016. február 24. (szerda) 17.00
Helye: MagHáz Színházterem
Téma: Intézményünk Pedagógiai Programja, Kiemelt nevelési és oktatási célok, Kulcskompetenciák fejlesztésének kiemelt eszközei és eljárásai, Hit és Erkölcstan oktatásával kapcsolatos kérdések, Egész napos iskola, Mindennapos testnevelés, 2016/2017-es tanévben induló első osztályok vezetői és az osztályok irányultságai, művészeti oktatás. Válaszok a szülők kérdéseire.

Nyílt napok
2016. március 01.    Ady Endre utcai épületben: Pap Rafaelné (4.c) és Holkó Ágnes (4.b)
2016. március 02.   Nyaralói épületben Tóth Csilla (4.a); Vass Krisztina (4.b1) és Szencziné Bajári Mária (2.a)
A program: 8.00-10.00  Bemutató órák és lehetőség beszélgetésre a tanító nénikkel, majd 10.00-12.00 a Művészeti iskola is bemutatkozik, szolfézs és táncórák , majd hangszeres bemutatók is látogathatók.
A nyílt napokra regisztráció szükséges!
A 2016/2017. TANÉVBEN ÖT ELSŐ OSZTÁLY INDÍTÁSÁT TERVEZZÜK.
1.a    néptánc    Tóth Csilla
1.b    testnevelés    Holkó Ágnes
1.c    idegen nyelv (angol)    Pap Rafaelné és Laczkóné Csák Ildikó
1.d    Vermesy, szolfézs    Szencziné B. Mária
1.e    matematika, logika     Vass KrisztinaA BEIRATKOZÁS IDŐPONTJÁT A KORMÁNYHIVATAL KÉSŐBB TESZI KÖZZÉ.
Érdeklődési lehetőségek: 06-29-325-102, 06-29- 326/266
e-mail elérhetőség: maglodis@gmail.com

Az év első MASZAT túrája a Budai-hegységben

solymar_szarka_var

A túra végállomása

A túra a Máriaremete melletti Remete-szurdoktól indul, melynek érdekes látványossága a Remete-barlang. Kis kitérővel a telefonhírmondó segítségével bele lehet hallgatni Örkény István „egyperces” történeteibe.  A Kerek-hegy érintése után a Középső-Jegenye-völgy következik, majd Solymáron elhaladva a Rózsika-forrás mellett elérjük az út végét, az 1355 után épült Szarkavárat.
Időpont: 2016. január 23.
A túra hossza: 11 km.
Útiköltség: 1400 Ft
- Felnőtt Maszat tagoknak 1200 Ft
- Gyermek Maszat tagoknak 700 Ft

 Jelentkezési határidő: január 18.

Tej, szívvel lélekkel.

A tej jegyében telt el az év első tanítási napja. Az iskola aulájában kialakított “tejes élménypont” többek között egy nagy képernyőn megjelenő interaktív játékot, szórólapokat, filmvetítést, plakátokat, tájékoztató kiadványt és az előadást tartalmazott.

tej1

Boldog karácsonyt!

karacsonyi_kep

A szünet utáni első tanítási nap: 2016. január 4. (hétfő)

Hétvégi program, mindenkinek

December 5-én (szombaton) az év utolsó MASZAT túrájának célja a Merzse-mocsár lesz.

Gyakorlati tudnivalók: Utazás a 8.39-es vonattal Maglódi nyaraló állomásról (Maglódon is fel lehet szállni) Rákoskertig. A vonatjegyről (gyerekeknek 125, felnőtteknek 250 Ft), és az enni-, innivalóról mindenki maga gondoskodik.

A túra útvonala: Rákoskerti vasútállomás – Merzse-mocsár – Repülőtér kifutó pályája – M0-ás fölötti felüljáró – Vadászház – Sóút keresztezésével a Liszt Ferenc utcai vasúti aluljáró – Központi Iskola

Tervezett táv: kb. 13 km

Visszaérkezés a Központi iskola elé, kb 16 órakor.

Információk a Merzse-mocsárról.

Szakmák napja

A pályaválasztást segítő projektnap lesz november 13-án (pénteken) a felső tagozaton. A délelőtt folyamán, egy-egy órában minden 8. osztálynak lehetősége lesz megismerkedni a legnépszerűbb középiskolákkal. A délután folyamán, a hetedik és nyolcadik évfolyam számára 12.30-tól 16 óráig 16 különböző szakma mutatkozik majd be a Pest Megyei Iparkamara szervezésében. A rendezvény miatt rövidített órák lesznek, és az ebéd után már csak a tanulószobai foglalkozásokat tartjuk meg az 5-6. évfolyam számára.

Egy kép a két évvel ezelőtti rendezvényről:

szakmak_napja_2013

Nemzeti ünnepünk: Október 23.

oktober_23

Iskolánk központi ünnepségére csütörtök délelőtt a MAGHÁZ-ban került sor. A műsort a nyolcadik évfolyam tanulói és az énekkar szolgáltatták. A nagyszerű előadást dalok, korabeli felvételek és a szereplők jól koreografált mozgásai tették még szemléletesebbé.

Vermesy napok

vermesy reszletesprogram