Maglódi Vermesy Péter Általános Iskola

Iskolagaléria 2014

és Alapfokú Művészeti Iskola

Iskolagaléria 2014

2014. március 15.

Jelenet az ünnepi műsorból.

Iskolagaléria 2014

A kiállítást a magyar kultúra napján nyitottuk meg

Iskolagaléria 2014

Iskolagaléria 2014

 

Óvd a környezeted!

A környezetvédelmi projekthét programjában papírgyűjtés, tanulmányi kirándulás, MASZAT túra és a hulladék újrahasznosítása egyaránt szerepel. Képek az utóbbiról…

Természetudományi nap

Látványos kísérleteket mutattak be a nyolcadik évfolyamos tanulók az alsóbb évfolyamos társaiknak. Rövid képes beszámoló a sikeres rendezvényről.

Festészet: az ország legjobbjai között a maglódi iskola!

Csépe Milla és Kálmánné Nánássy Zita tanárnők irányításával tizenegy tanulónk jutott be a Tiszavasváriban rendezett  akvarell festő verseny országos döntőjébe. Minden korcsoportban egy vers illusztrációt kellett készíteni, a nagyobbaknál egy-egy beállított csendélet, illetve modell és környezetének ábrázolásával kombinálva. A maglódi tanulók a különböző korcsoportokban összesen hat helyezést hoztak el, az alábbiak szerint:

 • Petrovics Zsófi 2.a osztályos tanuló – első hely
 • Barta Dorka 8.b osztályos tanuló – második hely
 • Gyenes Dorka 4.c osztályos tanuló és Varga Anna továbbképzős tanulónk – negyedik hely
 • Szöllősi Anna 6.c osztályos tanuló – hatodik hely
 • Barta Lilla 2.d osztályos tanuló pedig a – hetedik helyen végzett.

Gratulálunk!

Részletek a Vermesy Alapítvány honlapján

Tanárok és diákok közös ünnepe

muv_okt_nap

Tanni és maglódi diákok

rektor_tann

Franz Reithmeier és felesége Maglódon.

Tann egy bajor kisváros, nem messze az osztrák határtól. Április 7-én huszonöt 11-12 éves diák érkezik magyarországi látogatásra az ottani iskolából. A diákcsere program már évtizedes hagyomány a két iskola között, mely időszak alatt több száz diák látogatott el egymáshoz és gyűjtött új tapasztalatokat az idegennyelvű környezetben. Célunk, hogy a német és magyar gyerekek találkozzanak, megismerjék egymást és ezt a kapcsolatot a továbbiakban is fenntartsák. Ennek érdekében, mint mindig, most is közös programokat szervezünk: kedden gödöllői, szerdán budapesti kirándulásra, csütörtökön pedig maglódi programokra kerül sor.

2013-as nyugdíjazása alkalmából ezúton mondunk köszönetet Franz Reithmeier igazgató úrnak a partnerkapcsolatok szervezésében végzett munkájáért.

Életképek az eddigi találkozókról

Hangszeres felvételi a művészeti iskolában

veletlen004A Maglódi Vermesy Péter Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola felvételt hirdet a művészeti iskola klasszikus zene tagozatának alapfok első osztályába hangszeres képzésre. A jelentkezési lap ide kattintva tölthető le. A jelentkezési lap leadási határideje 2014.03.31. A felvételi meghallgatás időpontja: 2014.04.04-én 13.30-16.00-ig lesz a nyaralói iskola földszinti zongorás termében.

Nyílt nap a felső tagozaton

Várjuk a 2014. szeptember 1-én az ötödik osztályba lépő tanulókat és szüleiket március 24-én, hétfőn 8 és 11 óra között a felső tagozatos nyílt órákra. A bemutató órákon találkozhatnak a következő tanévben az ötödik évfolyamon tanító pedagógusokkal, a leendő osztályfőnökökkel:  5.a – Henter Györgyné (betegség miatt távol lesz), 5.b – Czimbalmos-Kozma Árpád, 5 .c – Sallai Andrásné , 5.d – Tóth Katalin. A tagozatot bemutatja Kertész Judit igazgatóhelyettes, a művészeti oktatásról pedig Kostyák Attila művészeti vezető tart tájékoztatót. Az órarend:

Tanár
1. óra: 8.00 – 8.45
2. óra: 9.05 – 9.50
3. óra: 10.10 – 10.55
Bodócs László
6.a angol
7.a történelem
Jandó Gabriella
6.d természetismeret
8.c Földrajz
Kállai Katalin
7.c földrajz
5.c természetismeret
Nagy Judit
6.a angol
5.c angol
Osztertág Éva
6.d magyar
6.a magyar
Sallai Andrásné
5.a történelem
7.c történelem
Tóth Katalin
5.c matematika
6.b matematika
Czimbalmos-Kozma Árpád
7.a testnevelés

 

A lélek tükre

nepdalverseny_elso_masodikKodály Zoltán szerint “a magyar népdal az egész magyar lélek tükre, a magyar nyelvvel egyidős”. Ebbe a tükörbe nézhettünk hétfőn, amint a jól felkészített kisdiákok által előadott, szebbnél szebb népdalokat hallgattuk. 2014. március 17-én már a harmadik regionális népdaléneklési verseny zajlott iskolánkban, amelyre a maglódi gyerekeken kívül gyömrői és monori diákok is érkeztek, összesen 37-en. A verseny két korcsoportban zajlott: 1-2. és 3-4. osztályosok. A tanulóknak 3 énekből álló dalcsokrot kellett előadniuk.

Iskolánk tanulói igen szép eredményeket értek el. Helyezettek:
1-2. évfolyam:

 1. Garaba Natália (Weöres Sándor Általános Iskola és Művészeti Iskola Gyömrő)
 2. Nagy Eszter (Vermesy Péter Általános Iskola és Alapfokú Műv. Isk.   Maglód)
  Gajdos Eszter (Jászai Mari Általános Iskola, Monor)
 3. Pertik Johanna  (Weöres Sándor Általános Iskola és Művészeti Iskola Gyömrő)

 3-4. évfolyam:

 1. Pásztor Anita Csenge  (Jászai Mari Általános Iskola Monor)
 2. Kovács Zsófi  (Vermesy Péter Általános Iskola és Alapfokú Műv. Isk.   Maglód)
  Papp Nándor (Vermesy Péter Általános Iskola és Alapfokú Műv. Isk.   Maglód)
 3. Jakab Szonja  (Vermesy Péter Általános Iskola és Alapfokú Műv. Isk.   Maglód)
  Németh Bence (Weöres Sándor Általános Iskola és Művészeti Iskola Gyömrő)

 Gratulálunk minden versenyzőnek!

A hit-, és erkölcstan oktatásról

2014. szeptember 1-től az első, második és az ötödik, hatodik osztályokban új tantárgy kerül a tanulók órarendjébe. A heti egy órás foglalkozás mindenki számára kötelező lesz, de lehet választani az iskola, illetve az egyes egyházak által szervezett hit- és erkölcstan oktatás között.  A foglalkozásokon nyújtott teljesítményükről minden tanuló szöveges értékelést kap. Iskolánkban az alábbi egyházak vállalták az órák megszervezését:

 • Katolikus
 • Református
 • Evangélikus
 • Hit Gyülekezete

A választásnak nem feltétele, sem a keresztség, sem valamelyik egyházhoz való tartozás, sem az, hogy eddig melyik foglalkozásra járt a tanuló. Ha a szülő nem kíván nyilatkozni, gyermeke automatikusan az iskola által szervezett erkölcstan órára lesz besorolva. Az idei tanévre vonatkozó nyilatkozatokat az alábbiak szerint juttatjuk el  a szülőkhöz:

 • A negyedikes osztályokhoz április 11-én.
 • A leendő elsősökhöz a beiratkozáskor, április 28-án és 29-én és 30-án.
 • Illetve minden további érintett osztályhoz május 5-én és 6-án a szülői értekezletek keretében.

 

Nemzeti ünnepünk: Március 15.

marc_15

Petőfi Sándor: Magyar vagyok (részlet)

Magyar vagyok. Büszkén tekintek át
A múltnak tengerén, ahol szemem
Egekbe nyúló kősziklát lát,
Nagy tetteidet, bajnok nemzetem.
Európa színpadán mi is játszottunk,
S mienk nem volt a legkisebb szerep:
Úgy rettegé a földet kirántott kardunk,
Mint villámot éjjel a gyerek.