Maglódi Vermesy Péter Általános Iskola

Iskolagaléria 2014

és Alapfokú Művészeti Iskola

Iskolagaléria 2014

Ballagás, 2014.

Búcsúznak a nyolcadik osztályos tanulók.

Iskolagaléria 2014

A kiállítást a magyar kultúra napján nyitottuk meg

Iskolagaléria 2014

Iskolagaléria 2014

 

Tehetséggondozás felsőfokon

A VI. Országos Festészetversenyre 634 pályamunka közül választotta ki a versenybizottság azt a 122 művet, melyeknek alkotóit meghívták az országos döntőbe. Már óriási siker volt az, hogy a Budapesten megrendezett versenyen iskolánkat hat korcsoportban 10 tanuló képviselhette. A kétnapos verseny helyszínén nem csak a technikai tudásukról kellett bizonyságot adni a versenyzőknek, hanem a problémamegoldó képességükről és a kreativitásukról is.  A tanulóknak zenehallgatás közben a zenemű hangulatát kellett visszaadni az ecsettel, illetve a teremben kiállított tárgyak felhasználásával egy tűzfal, használati tárgy, vagy jármű illusztrációját kellett megfesteni. A verseny második napján szabadon választott témákban mutathatták meg tudásukat a versenyzők. A verseny végén a zsűri értékelésében külön kiemelte a maglódi iskolát, mivel az ország 367 képzőművészettel foglalkozó alapfokú művészeti iskolája közül a mi tanulóink szerepeltek a legeredményesebben. Egy első, három második, egy harmadik és további három különdíjjal tértek haza a diákok! A döntőbe jutott tanulók:

1. korcsoport: Bacsa Sára és Boda Máté
2. korcsoport: Németh Dorka; Boda Petra és Madják Iván
4. korcsoport: Barta Dorka; Bacsa Zsóka és Szöllősi Anna
5. korcsoport: Szabó-Hegyi Sára
6. korcsoport: Varga Fanni

A felkészítő tanárok: Csépe Milla és Kálmánné Nánássy Zita.

Búcsúzunk

KapitanyAlig akartuk elhinni a megrendítő hírt, hogy kollégánk, iskolánk egykori tanára, Kapitány István, Pista bácsi elhunyt. Bár betegsége miatt már évek óta nem tanított, de a három évtizedes közös munka ezer szállal kötötte az iskolához. Halálával egy nagyszerű pedagógus, mindig vidám, örökmozgó ember távozott közülünk. Hatvan éves volt.

 

 

Temetése pénteken 13 órakor lesz a gyömrői új temetőben.

Kiemelkedő eredmények

Tanulmányi verseny
Monoron rendezték meg az alsó tagozatos megyei komplex tanulmányi versenyt.  A kitűzött feladatokkal a szervezők Herman Ottó halálának 100. évfordulója előtt tisztelegtek. A színvonalas versenyen iskolánk 4.e osztályos tanulója, Halász Réka a kiemelkedő 4. helyezést érte el.

Diákolimpia
A káposztásmegyeri Farkaserdőben megrendezett megyei tájfutó diákolimpián nagyszerűen szerepeltek iskolánk tanulói.
II. kcs. 1. Gyurina Judit 4.d
6. Csonka Réka 4.d
III. kcs. 10. Víg Dániel 5.d
Közülük ketten (Gyurina Judit és Csonka Réka) ott lehetnek Zánkán, az országos diákolimpián is.

Csapatverseny
A tavaszt idéző Keltegető elnevezésű országos levelező verseny eredménye:
2. helyezés Shrek csapat: 2.b 1 : Amberger Zorka, Bacsa Sára, Bordás Péter, Gyenes Gergő, Tóth Zétény
4. helyezés Maglódi Napsugarak, 2.b2: Bakulya Bence, Béres Attila, Hevesi-Tóth Eszter, Kovács Bálint, Sallai Márkó
A versenyre 73 csapat nevezett be, és 70 csapat be is küldte a megoldásokat. Gratulálunk a szép eredményhez!

Gratulálunk a szép eredményekhez!

Meghívó

Elsős beiratkozás

A 2015/2016. TANÉVRE TÖRTÉNŐ BEÍRATÁS IDŐPONTJAI:

A Napsugár óvodába járó gyermekek számára, a Vackor óvodába járó gyermekek számára, a más településen óvodába járó gyermekek számára:
2015. április 16. csütörtök, 8.00-12.00 és 13.00-19.00 között

A Hétszínvirág óvodába járó gyermekek számára, továbbá a 2015/2016. nevelési évben óvodában maradóknak:
2015. április 17. péntek, 8.00-12.00 és 13.00-18.00 között

Helye mindkét időpontban: a Magház kiállító terme, 2234 Maglód, fő út 4-6.sz.

Az első szülői értekezletre 2015. május 27. (szerdán) 17 órakor a Központi iskola (Fő u. 1-9.) összenyitható termében kerül sor, ahol az osztálynévsorokat is kihirdetjük.

A MAGHÁZ-ban

Beíratás április 16-17.

Hétvégi program

maszatplaktt_small

Tankönyvvásárláshoz támogatás

Tisztelt Szülő!
A következő tanévben az első, második és a harmadik évfolyam minden tanulója ingyenesen jut hozzá a tankönyvekhez. Így nekik igénylőlapot sem kell kitölteni. A többi évfolyamon a támogatás igénybevételéhez szükséges, kitöltött és aláírt nyomtatványt, illetve a támogatásra jogosító eredeti dokumentumot (pl. MÁK határozat, RGYVK határozat, tartós beteg igazolás, szakértői vélemény, bankszámlakivonat) személyesen kell bemutatni az alábbiakban jelzett időpontokban:
A 2015/2016-os tanévben 4. évfolyamos gyermekek szüleinek
- 2015. április 13-án hétfőn 7-től 12 óráig a nyaralói iskola könyvtárában,
- 2015. április 15-én szerdán 12-től 17 óráig a nyaralói iskola A101-es (emeleti fejlesztő szoba) tantermében Gulásné Szűcs Tímea iskolatitkár részére kell leadniuk.

A 2015/2016-os tanévben felső tagozatos gyermekek szüleinek pedig
- 2015. április 14-én kedden 12-től 17 óráig a központi iskola régi épületének titkárságán
- 2015. április 17-én pénteken 7-től 12 óráig a központi iskola régi épületének titkárságán Ernhaftné Sarina Orsolya iskolatitkár részére kell leadniuk.

Az igénylőlap innét is letölthető.

Húsvét

A húsvét az egyik legfontosabb egyházi ünnepünk. A Biblia szerint Jézus kereszthalálával (péntek) megváltotta minden ember bűnét, és a keresztre feszítése után, a harmadik napon (vasárnap), feltámadt.  A valláson kívül a húsvét egyúttal a tavasz eljövetelének ünnepe is, és számos népszokás kapcsolódik hozzá.

Kellemes húsvéti ünnepeket!