Maglódi Vermesy Péter Általános Iskola

és Alapfokú Művészeti Iskola

Ballagás, 2014.

Búcsúznak a nyolcadik osztályos tanulók.

Iskolagaléria 2014

A kiállítást a magyar kultúra napján nyitottuk meg

Iskolagaléria 2014

A nemzeti összetartozás napja elé

Iskolánk hetedik évfolyamos diákjai, a nemzeti összetartozás jelentését személyesen is átélhették, amikor Szlovákiában egy tanulmányi kiránduláson vettek részt. A “Határtalanul” pályázati program keretében felvidéki magyar írók, költők emlékhelyeit, illetve a magyar történelem kiemelkedő eseményeinek helyszíneit keresték fel.

hatartalanul_slovakia_small

Kassai csoportkép

Június 4-e a nemzeti összetartozás napja. Ezen a napon a tanulmányi kiránduláson részt vett tanulók közreműködésével témanapot szervezünk az iskolában, melynek célja a Felvidék magyar vonatkozásainak bemutatása minden diák számára.hat_logo_small

Elsős osztályok a 2016-2017-es tanévben

1. a osztály névsora. Osztályfőnök Tóth Csilla, napközis tanító Dolmány Szabó Ágnes.

1. b osztály névsora. Osztályfőnök Holkó Ágnes, napközis tanító Szilágyiné Háhn Marita.

1. c osztály névsora. Osztályfőnök Pap Rafaelné, napközis tanító Laczkóné Csák Ildikó.

1. d osztály névsora. Osztályfőnök Szencziné Bajári Mária.

1. e osztály névsora. Osztályfőnök Vass Krisztina,  napközis tanító Margruberné Barna Ildikó.

A leendő első osztályok számára szervezett szülői értekezletek időpontja: 2016. május 26. (csütörtök) 17 óra.

Mozdulj!

mozdulj_plakat

Túra ajánlat

A tanév utolsó MASZAT túrája

2016. május 21.

BAKONY – BUROK-VÖLGY

Hazánk egyik legszebb völgye
Vadregényes sziklák, barlangok
Esőerdei klíma
Közepesen nehéz túra

Útiköltség: 2800 Ft;
a MASZAT felnőtt tagjainak 2400Ft,
a gyermek „maszatosoknak” 1200 Ft

Jelentkezés alsóban az osztályfőnököknél,
felsőben Nagy Judit tanárnőnél vagy ezen az ímél címen

A jelentkezés határideje: május 16.

Mindenkit szeretettel várunk!

Városi versíró pályázat

varos_vers_640

Természettudományi hetek

Kedves Diákok!

Újra útjára indítjuk a „Természettudományi napokat”, immár ötödik alkalommal teljesen új formában. Idén összekötjük a természettudományi hetet a digitális héttel. Ezért, ha a részese szeretnél lenni ennek a projektnek, az interneten kell kutakodnod.

A matematika és a fizika témaköreiből választottunk ki aktualitásokat, érdekességeket. Olyan ismereteknek kell utánanéznetek, amelyek nem kapcsolódnak szorosan az órai tananyaghoz és még csak évfolyamokhoz sincs kötve. Fizikából a projekt alcíme az is lehetne, hogy: A gravitációs hullámok és a csillagászat. A matematika projekt alcíme pedig: Magyar matematikusok.

A megoldásokat a digitermtudnap2016@gmail.com email címre kell elküldeni. Ne felejtsd el megadni a neved és az osztályod!!!

A beküldés végső határideje: 2016. április 17.
Természetesen a legjobb munkákat beküldő diákokat a projekt végén jutalmazzuk. Ha van kedved, de bizonytalan vagy, vagy kérdésed van, akkor keresd meg szaktanárodat (matematika, fizika, informatika).
Jó munkát kívánok!!!
Marosi Éva néni

Matematika feladatok

Fizika feladatok

Hangszeres felvételi

A Maglódi Vermesy Péter Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola felvételt hirdet a művészeti iskola klasszikus zene tagozatának alapfok első osztályába hangszeres képzésre (általános iskola 3. osztálya számára).

A felvételi meghallgatás 2016. április 26-án, kedden 15.00-tól 17.30-ig lesz a nyaralói iskola földszinti zongorás termében (A09).

Iskolánkban a következő tanszakokon folyik hangszeres oktatás: cselló, furulya, fuvola, gitár, hegedű, klarinét, trombita, zongora. Jelentkezni a honlapról letöltött, kitöltött és aláírt lappal lehet. A jelentkezési lapokat a titkárságon, vagy Mácsané Szegő Klári néninek, vagy a tanító néniknek legkésőbb 2016. április 19-ig kérjük leadni.

Jelentkezési lap

Beiratás