Maglódi Vermesy Péter Általános Iskola

és Alapfokú Művészeti Iskola

Ballagás, 2014.

Búcsúznak a nyolcadik osztályos tanulók.

Iskolagaléria 2014

A kiállítást a magyar kultúra napján nyitottuk meg

Kiemelkedő eredmények

Tanulmányi verseny
Monoron rendezték meg az alsó tagozatos megyei komplex tanulmányi versenyt.  A kitűzött feladatokkal a szervezők Herman Ottó halálának 100. évfordulója előtt tisztelegtek. A színvonalas versenyen iskolánk 4.e osztályos tanulója, Halász Réka a kiemelkedő 4. helyezést érte el.

Diákolimpia
A káposztásmegyeri Farkaserdőben megrendezett megyei tájfutó diákolimpián nagyszerűen szerepeltek iskolánk tanulói.
II. kcs. 1. Gyurina Judit 4.d
6. Csonka Réka 4.d
III. kcs. 10. Víg Dániel 5.d
Közülük ketten (Gyurina Judit és Csonka Réka) ott lehetnek Zánkán, az országos diákolimpián is.

Csapatverseny
A tavaszt idéző Keltegető elnevezésű országos levelező verseny eredménye:
2. helyezés Shrek csapat: 2.b 1 : Amberger Zorka, Bacsa Sára, Bordás Péter, Gyenes Gergő, Tóth Zétény
4. helyezés Maglódi Napsugarak, 2.b2: Bakulya Bence, Béres Attila, Hevesi-Tóth Eszter, Kovács Bálint, Sallai Márkó
A versenyre 73 csapat nevezett be, és 70 csapat be is küldte a megoldásokat. Gratulálunk a szép eredményhez!

Gratulálunk a szép eredményekhez!

Meghívó

Elsős beiratkozás

A 2015/2016. TANÉVRE TÖRTÉNŐ BEÍRATÁS IDŐPONTJAI:

A Napsugár óvodába járó gyermekek számára, a Vackor óvodába járó gyermekek számára, a más településen óvodába járó gyermekek számára:
2015. április 16. csütörtök, 8.00-12.00 és 13.00-19.00 között

A Hétszínvirág óvodába járó gyermekek számára, továbbá a 2015/2016. nevelési évben óvodában maradóknak:
2015. április 17. péntek, 8.00-12.00 és 13.00-18.00 között

Helye mindkét időpontban: a Magház kiállító terme, 2234 Maglód, fő út 4-6.sz.

Az első szülői értekezletre 2015. május 27. (szerdán) 17 órakor a Központi iskola (Fő u. 1-9.) összenyitható termében kerül sor, ahol az osztálynévsorokat is kihirdetjük.

A MAGHÁZ-ban

Beíratás április 16-17.

Hétvégi program

maszatplaktt_small

Tankönyvvásárláshoz támogatás

Tisztelt Szülő!
A következő tanévben az első, második és a harmadik évfolyam minden tanulója ingyenesen jut hozzá a tankönyvekhez. Így nekik igénylőlapot sem kell kitölteni. A többi évfolyamon a támogatás igénybevételéhez szükséges, kitöltött és aláírt nyomtatványt, illetve a támogatásra jogosító eredeti dokumentumot (pl. MÁK határozat, RGYVK határozat, tartós beteg igazolás, szakértői vélemény, bankszámlakivonat) személyesen kell bemutatni az alábbiakban jelzett időpontokban:
A 2015/2016-os tanévben 4. évfolyamos gyermekek szüleinek
- 2015. április 13-án hétfőn 7-től 12 óráig a nyaralói iskola könyvtárában,
- 2015. április 15-én szerdán 12-től 17 óráig a nyaralói iskola A101-es (emeleti fejlesztő szoba) tantermében Gulásné Szűcs Tímea iskolatitkár részére kell leadniuk.

A 2015/2016-os tanévben felső tagozatos gyermekek szüleinek pedig
- 2015. április 14-én kedden 12-től 17 óráig a központi iskola régi épületének titkárságán
- 2015. április 17-én pénteken 7-től 12 óráig a központi iskola régi épületének titkárságán Ernhaftné Sarina Orsolya iskolatitkár részére kell leadniuk.

Az igénylőlap innét is letölthető.

Húsvét

A húsvét az egyik legfontosabb egyházi ünnepünk. A Biblia szerint Jézus kereszthalálával (péntek) megváltotta minden ember bűnét, és a keresztre feszítése után, a harmadik napon (vasárnap), feltámadt.  A valláson kívül a húsvét egyúttal a tavasz eljövetelének ünnepe is, és számos népszokás kapcsolódik hozzá.

Kellemes húsvéti ünnepeket!

Tavaszi szünet

husvetA szünet április 1-től 7-ig tart. Az első tanítási nap: április 8-a, szerda. A tanórák a “B” heti órarend szerint folytatódnak.

A szünetre mindenkinek jó pihenést kívánunk!

Területi népdaléneklési verseny

Az Üllőn megrendezett népdaléneklési versenyen iskolánkat nagy létszámú csapat képviselte. Egyéni indulók voltak: Kovács Zsófi (4.e),  Bieder Tamara (4.a) Tóth Virág (6.d) Kiss Fanni (6.d) Kis Anna (6.d), Telek Zita (7.o)
Csoportos indulók voltak:
5 fővel  (Osztertágné Szeili Mariann felkészítésével)  4a osztályból.
9 fővel (Mácsainé Szegő Klára felkészítésével) 4.d,  3.a és 3.d osztályokból
27 fővel (Mácsainé Sz. K. felkészítésével)  2.a, 3.a, 3.d, 4.d osztályokból.

Tanulóink az alábbi eredményeket érték el:
BIEDER TAMARA  (4. a)  KÜLÖNDÍJ
KIS ANNA   (6. d)  2.  HELYEZETT
TELEK ZITA  (7.oszt)    KÜLÖNDÍJ

Az 5 fős csapat – ELSŐ HELYEZETT (Bieder Tamara (4.a) Dallos Zsófia (4.a)  Pintér Ivett (4.a) Nagy Vivien (4.a) Török Hanna (4.a))
A 27 fős csapat – KÜLÖNDÍJ (2.a oszt:  Bakos Boglárka, Balázs Nóra, Bugyi Bianka, Dombi Viktória, Győri Dominik, Fülöp Vivien, Gerőcs Levente, Hajdú Réka, Karczagi Zsófia, Páldeák Emese, Papp Miklós, Rissai Annamária, Sotonyi Lili, Török Barnabás
3.a oszt: Nabilek Míra; 3.d oszt: Balázs Eszter, Barta Lilla, Bodrogi Levente, Dédesi-Tózsa Eszter, Gyűrű Anna, Marton Bianka, Nagy Kíra, Szabó Eszter, Varga Dorka,
4.d oszt: Gyurina Judit, Papp Nándor, Sipos Áron)